Özgürlük

Enflasyon farklarımız hemen ödensin

AKP İktidarının yıllardır uyguladığı rantçı, serbest piyasacı, ekonomik programın sonucu olarak özellikle son 3 ayda tüm temel tüketim maddelerine sağanak gibi yapılan zamlar neticesinde; bu son 3 ayda alım gücü % 24 oranında düşen biz Kamu emekçileri; 16.10.2018 tarihinde saat 12.30’ da ULUS HEYKEL ÖNÜNDE “Enflasyon farklarımız hemen ödensin” konulu Basın açıklaması gerçekleştireceğiz.

Söz konusu etkinliğimize gerekli ilgiyi göstereceğinize olan inancımızla selam ve saygılarımızı sunarız. 16.10.2018

 

 

 

 

Devrim KAHRAMAN

Dönem Sözcüsü

DİRENİŞTE 603. GÜN (88. HAFTA)

DİRENİŞTE 603. GÜN (88. HAFTA)

    15 EKİM 2018 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 11.30'DA YÜKSEL CADDESİ NO:40-çankaya/ANKARA ADRESİNDEKİ ÇANKAYA İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE DİRENİŞİMİZ DEVAM EDİYOR.
    İşimizi-ekmeğimizi-alınterimizi-çocuklarımızın nafakasını hiç bir hukuki ve ahlaki gerekçeye dayanmadan gaspeden despotik faşist rejimin baskıları, harami saltanatının kapıkullarının azgın saldırıları, "sahibinin sesi" merkez medyanın görmezlikten-duymazlıktan gelen körlüğü devam ededursun biz de ekmeğimizi çalanların, alınterimiz gaspedenlerin yakasına iki elimizle yapışmaya devam ediyoruz.
    Bu pazartesi ve işimize geri dönünceye kadar her pazartesi ihraç edildiğimiz işyerimiz önünde saat:11.30'da basın açıklaması yapıyoruz. Daha doğrusu "basın açıklaması yapma " girişiminde bulunuyoruz. Her seferinde tepemize diktikleri "kapıkullarıyla" zor ve şiddet uygulayarak bizi "gözaltı aracı"na atıp uzaklaştırıyorlar, bir anlamda kaçırıp hiç ilgisi olmayan "kabahatler kanunundan" idari para cezası kesiyorlar. Yani bu despotik rejimin elinde "basın açıklaması yapmak" gibi en doğal anayasal bir hak; "KABAHAT" haline getiriliyor.
    Ancak bizi asla yıldıramazlar ve direnmenin önünde çaresizdirler. Asil amaçları korku salmak ve sokağa çıkmayı engellemek.
    bizi "gözaltı aracına doldurup uzaklaştırmalarıyla iş bitmiyor. Bu kez "gözaltı aracı" içinde sosyal medya hesaplarımızdan; "Mahmut Konuk" isimli facebook hesabımdan o haftanın gündemi ile ilgili "CANLI YAYIN" yapıyoruz.
    İşte demokrasi ve insan haklarından yana olan bütün emek dostlarından arkadaşlarımızın bu yayınlarımızı izlemesi ve mümkünse kendi hesaplarından ya da ulaşabildikleri iletişim kanallarından-araçlarından paylaşmasısistemin ve sahibinin sesi medyanın tecritini kırmada hayati önem taşıyor. Emek dostlarından, "insanım" diyen herkesten bu konuda destek ve dayanışma bekliyoruz.
    Saygı ve dostlukla....
A  D  R  E  S  : YÜKSEL CADDESİ N0: 40-KIZILAY/ANKARA

 
 

 

FACEBOOK SAYFAMIZ

 

                                                           TWITTER SAYFAMIZ
                                                                                 ÖZGÜRLÜK @ozgurlukde